Kan Grubuna Göre Aile Hekimligi

Kusursuz Kan Grubu

Allah, insanları yaratırken Mükemmel ve eşsiz bir mekanizmaya var etti. Bu mekanizmanın insanda kötüleşmesi için ekstra çaba harcanması ve dışarıdan müdahale edilmesi gerekir. Ancak genetik hastalıklar, ciddi zehirlenmeler, kazalar sonucu oluşan hastalıklar, fiziksel ve psikiyatrik travmalar ve diğer dış etkenler hariç. Beslenme ölçülü olmalı ve , aşırıya kaçılmamalı, kan grubumuza göre beslenme öğrenilmeli ve sıvı dengesi gereken düzeyde tutulmalıdır. Bireysel ve sosyal eylem ve davranışlar bizi kusurlu hale getirebilir. kan grubuna göre aile hekimliğinin yapılandırılması bence gerçekten  gerekli. bu değişimle insanlar daha duyarlı ve bilinci tedavi olabilecektir bu değişim insan sağlığına çok iyi yönde fayda sağlayacaktır.

Kanım ve ben yani bir bütün olmalı. Herkez kan grubunu çok iyi bilmeli bunun ne kadar önemli ve gerekli olduğunun öğretilmesi ve Sağlık Bakanlığı bu konuda bunun çalışmalarını başlatmalıdır.

Bütün araştırmalar hastalıkların kan grubuna göre büyük rol oynadığı konusunda, bir fikir. Ben Aile Hekimliği kan grubuna göre oluşturup çocukların kan grubunu küçük yaşlarda öğrenip hastalıkların önceden öğretilmesi, insan sağlığı için elzemdir. Çünkü; kanser, şeker ,böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlıkları kan grubuna göre önceden teşhis edilebilir. Bu kesinlikle mümkündür. Ben doktor değilim bunları bilmek içinde doktor olmak gerekli değil.

Ben küçük yaşta hangi hastalıklarla karşılaşacağımızı öğrenmeli ve  bunun için önlem almamız gerektiğini üstüne basarak anlatmak istiyorum.

İnsan eğer çocukluktan bunun bilincinde olursa daha sağlıklı ve daha dinamik bir hayat yaşayacaktır.

İlk okuldan başlayarak çocuklarımıza kan gruplarını öğretmek ve  önlüklerine yada bileklik şeklinde çocuklarımıza öğreterek yapılandırma yaparsak ilerde muhtemel karşılaşacağı hastalıkları bilerek daha sağlıklı ve daha başarılı daha kusursuz bir yaşam yaşamasına çok büyük yardım olacaktır.